Hodowla gończych polskich Gończa Radość FCI ma przyjemność przybliżyć wszystkim odwiedzającym naszą stronę wizerunek tej przepięknej, polskiej rasy.

          Gończy polski to nasza najmłodsza, piąta już polska rasa. Na każdej stronie poświęconej tej rasie napisano już tak wiele, że dodać coś już nie sposób. Ograniczę się więc do stwierdzeń, że Gończy Polski to wspaniały domownik i stróż, nieustępliwy dzikarz, wspaniały tropowiec, bardzo często również aporter, niestrudzony towarzysz wypraw turystycznych, doskonały uczestnik „psich sportów”. Pies bardzo odważny a przy tym niezwykle rozsądny, nieufny wobec obcych, wpatrzony w swego właściciela, łatwy w ułożeniu, silny, wytrzymały, czujny, cięty, obdarzony niezwykłą pasją łowiecką. Jeśli dodamy do tego,że jest psem bardzo odpornym na złe warunki atmosferyczne i niewybrednym pod względem żywieniowym to rodzi się obraz psa niezwykle uniwersalnego. Oczywiście najlepiej sprawdzi się w rękach myśliwego, aczkolwiek każdy nie polujący posiadacz tej rasy, który da psu możliwość wybiegania się, będzie z całą pewnością usatysfakcjonowany. Nie dziwi więc fakt, że liczba szczęśliwych posiadaczy psa tej rasy rośnie z dnia na dzień.

 

Hodowla Gończa Radość FCI

 

 

 

 

Wszystkich, którzy zainteresowali się tą rasą zapraszamy na strony naszej domowej hodowli Gończa Radość FCI. Chcieliśmy tu pokazać migawki z życia naszych psów podczas polowań, zabaw, spacerów i spotkań z innymi Gończarzami. Właśnie te spotkania podczas wystaw, spacerów, konkursów, wspólnego układania psów pozostają w pamięci na długi czas i są wspaniałą odskocznią od problemów dzisiejszych czasów.

 

Spotykamy się z wielką przyjemnością mimo, że często różnimy się wiekiem, światopoglądem, zawodem, wykształceniem itd. ale łączą nas wspólna pasja i dwa magiczne słowa:

GOŃCZY POLSKI

 

Hodowla Gończa Radość FCI przedstawia swoją hodowlę psów myśliwskich rasy GOŃCZY POLSKI

 

Hodowla Gończa Radość FCI - właściciele

Hodowla Gończych Polskich

Gończa Radość zaprasza